.
Тәлімгердің жас маманмен жұмыс жоспары
2022-2023 оқу жылы
Мақсаты: жас маманның кәсіби шеберлігін қалыптастыра отырып, ізденімпаздыққа,
іскерлікке дағдыландыру
Міндеті:жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын қадағалау
Сауалнама жүргізу арқылы ,жұмыс қарқындылығының динамикасын анықтап отыру
№ қ/с |
айлар |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
1 |
қыркүйек |
Жас маманмен сұхбаттасып «Мектептің жұмыс режимімен және ішкі тәртібімен таныстыру» ҰМЖ және ҚМЖ құрастырылуы бойынша әдістемелік көмек беру
|
Мектепт құжаттарын толтыру бойынша көмек беру Жаңа оқу жылындағы балдық жүйенің шкаласымен таныстыру Қашықтықтан оқыту барысында сабақ жүргізуге нақты әдістемелік көмек беру
|
Жас маманға қысқа мерзімді жоспар жасауға көмек беру Қашықтықтан оқыту барысында оқытудың тиімді әдіс-тәсілдерін қолдану жолдарын бірлесе талқылау Оқу тапсырмаларын дайындау тиімділігін үйрету |
Жас маманнан сауалнама алу Жұмыс барысында кездескен қиындықтарын анықтау арқылы кәсіби шебірлігінің деңгейін саралау. Өзіндік даму тақырыбын анықтату |
2 |
қазан |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдану жолдары және bilimal,bilimland.kz порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Жас маман сабағына қатысып, әдістемелік көмек беру
|
Жас маманмен: «Оқушының дәптерімен,күнделігіменжеке іс қағаздарымен» қалай жұмыс істеу қажет екенін талқылау.Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын саралау |
Жас маманның сабақ жоспарын бірлесе дайындап ,тиімді өтуіне,тәлімгер ретінде әдістемелік көмек беру БЖБ,ТЖБ қорытынды шығару жолдарын, бағалау шкаласын талқылау
|
Жас маманға І тоқсандық қорытынды шығару бойынша,жиынтық бағалау қорытындысын жасау,есеп тапсыруға бағыт-бағдар беру Жиынтық бағалауды жинақтап, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау |
||
3 |
қараша |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
Оқу бағдарламасының орындалуын бақылау,жас маманның жоспарының сәйкестігін қадағалау Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын бақылау |
Жас маманның сабағына қатысып әдістемелік көмек беру Сабақ жоспарын жасау,қысқа мерзімді жоспар жасауда сабақтың қай бөліміне басымдық беру қажет екенін түсіндіру |
Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдану жолдары және bilimal,bilimland.kz порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Жас маман сабағына Whatsapр,ZOOM арқылы қатысып әдістемелік көмек беру
|
Кәсіби шебер мұғалім қалыптасуына сынып жетекшісінің ықпалын айқындау
|
||
4 |
желтоқсан |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
Оқушы мінездемесін жазудың жолдарымен таныстыру Жас маманның пед.ұжымға тез қалыптасуына,өзін еркін сезінуіне ықпал жасау
|
Өз сабағына қорытынды жасай білуге бағыт-бағдар беру Жас маманды тәлімгер ретінде сабаққа қатыстырып,кері байланыс алу |
Кәсіби шебер мұғалім қалыптасуына сынып жетекшісінің ықпалын айқындау Сынып жетекшісінің құжаттарымен танстыру. Жас маман сабағына қатысып, әдістемелік көмек беру
|
Жас маманға ІІ тоқсандық қорытынды шығару бойынша,жиынтық бағалау қорытындысын жасау,есеп тапсыруға бағыт-бағдар беру Жиынтық бағалауды жинақтау, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау |
||
5 |
қаңтар |
1апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
І жарты жылдыққа жас маман жұмысына қорытынды жасау Оқушымен ортақ тіл табыса білу жолдарын талқылау.Әр оқушыны жеке тұлға ретінде қабылдай алуды түсіндіру
|
bilimland.kz порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Тәлімгер ретінде сабаққа қатыстырып кері байланыс алу
|
Жас маманның өзін-өзі дамыту жоспарын талқылап,жұмысын бақылау Жас маман сабағына ену,әдістемелік көмек беру
|
||
6 |
ақпан |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
Ашық сабақ дайындауға көмек беру.Сабақтың әр кезеңіне бағыт-бағдар беру
|
«Оқытудың тиімді әдіс-тәсілдерін қолдану арқылы оқушылардың білім сапасын арттыру» тақырыбынды әдістемелік көмек беру
|
Әдістемелік көмек беру мақсатында жас маманның сабығына ену,қорытынды жасау
|
Оқушыларға сапалы білім мен саналы тәрбие беру жолдары тақырыбын талқылау Жас маманды тәлімгер ретінде сабаққа енгізу |
||
7 |
наурыз |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
Ашық сабақ дайындауға көмек беру.Сабақтың әр кезеңіне бағыт-бағдар беру
|
Мектеп әкімшілігімен бірлесе жас маманның ашық сабағына қатысу
Жас маманның пед.ұжымға тез қалыптасуына,өзін еркін сезінуіне ықпал жасау |
БЖБ, ТЖБ тапсырмаларын, қорытынды шығару жолдарын, бағалау шкаласын талқылау
|
Жас маманға ІІІ тоқсандық қорытынды шығару бойынша,жиынтық бағалау қорытындысын жасау,есеп тапсыруға бағыт-бағдар беру
|
||
|
|
|
|
||
8 |
сәуір |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
«Оқушылардың жеке іс қағаздарымен жұмыс жүргізу ережесімен»таныстыру
|
Сабақ жоспарын дайындау.Сабақты жүргізу барысында,өзін-өзі бағалай білуге баулу,қайталау сабақтарын маңызын түсіндіру
|
Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын қадағалау |
Тәлімгер ретінде мектеп әкімшілігіне есеп тапсыру Жас маманның жеке тұлғалық қасиеттерін қалыптастыру
|
||
9 |
мамыр |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
Жас маман бойында берілген тапсырманы дер кезінде орнындау жауапкершілігін қалыптастыру Мұғалім портфолиосындағы жетістіктер мониторингісін шығару
|
bilimal,bilimland.kz порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылап ,жылдық қорытынды шығаруға дайындық жүргізу
|
БЖБ,ТЖБ тапсырмаларын алып, қорытынды шығару Оқушылардың оқу үлгерімін,білім сапасын анықтау
|
Оқу бағдарламасының орындалуын саралау Журнал жүргізіп,жылдық қорытынды шығаруға көмек беру Жиынтық бағалауды жинақтау, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау |