Жас маманмен жұмыс жоспары
Мақсаты:Жас маманның кәсіби шеберлігін қалыптастыра отырып,ізденімпаздыққа,
іскерлікке дағдыландыру
Міндеті:Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын қадағалау
Сауалнама жүргізу арқылы ,жұмыс қарқықындылығының динамикасын анықтап отыру
№ қ/с |
айлар |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
1 |
қыркүйек |
Жас маманмен сұхбаттасып «Мектептің жұмыс режимімен және ішкі тәртібімен таныстыру» ҰМЖ және ҚМЖ құрастырылуы бойынша әдістемелік көмек беру Мектеп кітапханасының кітап қорымен таныстыру |
Мектепт құжаттарын толтыру бойынша көмек беру Жаңа оқу жылындағы балдық жүйенің шкаласымен таныстыру Қашықтықтан оқыту барысында сабақ жүргізуге нақты әдістемелік көмек беру
|
Жас маманға қысқа мерзімді жоспар жасауға көмек беру Қашықтықтан оқыту барысында оқытудың тиімді әдіс-тәсілдерін қолдану жолдарын бірлесе талқылау Оқу тапсырмаларын дайындау тиімділігін үйрету
|
Жас маманнан сауалнама алу Жұмыс барысында кездескен қиындықтарын анықтау арқылы кәсіби шебірлігінің деңгейін саралау. Өзіндік даму тақырыбын анықтату |
2 |
қазан |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдану жолдары және Kundelік,bilimland.kz порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Жас маман сабағына Whatsapр,ZOOM арқылы қатысып әдістемелік көмек беру
|
Жас маманмен: «Оқушының дәптерімен,күнделігіменжеке іс қағаздарымен»қашық- тықтан оқыту барысында қалай жұмыс істеу қажет екенін талқылауЖаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын саралау
|
Жас маманның сабақ жоспарын бірлесе дайындап ,тиімді өтуіне,тәлімгер ретінде әдістемелік көмек беру БЖБ,ТЖБ тапсырмаларын, қорытынды шығару жолдарын, бағалау шкаласын талқылау
|
Жас маманға І тоқсандық қорытынды шығару бойынша,жиынтық бағалау қорытындысын жасау,есеп тапсыруға бағыт-бағдар беру Жиынтық бағалауды жинақтап, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау |
||
3 |
қараша |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
Оқу бағдарламасының орындалуын бақылау,жас маманның жоспарының сәйкестігін қадағалау Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын бақылау
|
Жас маманның сабағына қатысып әдістемелік көмек беру Сабақ жоспарын жасау,қысқа мерзімді жоспар жасауда сабақтың қай бөліміне басымдық беру қажет екенін түсіндіру |
Оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдану жолдары және Kundelік,bilimland.kz порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Жас маман сабағына Whatsapр,ZOOM арқылы қатысып әдістемелік көмек беру
|
Кәсіби шебер мұғалім қалыптасуына сынып жетекшісінің ықпалын айқындау Сынып жетекшісінің құжаттарымен таныстыру
|
||
4 |
желтоқсан |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
Оқушы мінездемесін жазудың жолдарымен таныстыру Жас маманның пед.ұжымға тез қалыптасуына,өзін еркін сезінуіне ықпал жасау
|
Өз сабағына қорытынды жасай білуге бағыт-бағдар беру Жас маманды тәлмігер ретінде сабаққа қатыстырып,кері байланыс алу |
Кәсіби шебер мұғалім қалыптасуына сынып жетекшісінің ықпалын айқындау Сынып жетекшісінің құжаттарымен танстыру.
Жас маман сабағына Whatsapр,ZOOM арқылы қатысып әдістемелік көмек беру
|
Жас маманға ІІ тоқсандық қорытынды шығару бойынша,жиынтық бағалау қорытындысын жасау,есеп тапсыруға бағыт-бағдар беру Жиынтық бағалауды жинақтау, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау
|
||
5 |
қаңтар |
1апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
|
І жарты жылдыққа жас маман жұмысына қорытынды жасау Оқушымен ортақ тіл табыса білу жолдарын талқылау.Әр оқушыны жеке тұлға ретінде қабылдай алуды түсіндіру
|
Kundelік,bilimland.kz порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылау Тәлімгер ретінде сабаққа қатыстырып кері байланыс алу
|
Жас маманның өзін-өзі дамыту жоспарын талқылап,жұмысын бақылау Жас маман сабағына ену,әдістемелік көмек беру
|
||
6 |
ақпан |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
Ашық сабақ дайындауға көмек беру.Сабақтың әр кезеңіне бағыт-бағдар беру
|
«Оқытудың тиімді әдіс-тәсілдерін қолдану арқылы оқушылардың білім сапасын арттыру» тақырыбынды әдістемелік көмек беру
|
Әдістемелік көмек беру мақсатында жас маманның сабығына ену,қорытынды жасау
|
Оқушыларға сапалы білім мен саналы тәрбие беру жолдары тақырыбын талқылау Жас маманды тәлімгер ретінде сабаққа енгізу |
||
7 |
наурыз |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
Ашық сабақ дайындауға көмек беру.Сабақтың әр кезеңіне бағыт-бағдар беру
|
Мектеп әкімшілігімен бірлесе жас маманның ашық сабағына қатысу
Жас маманның пед.ұжымға тез қалыптасуына,өзін еркін сезінуіне ықпал жасау |
БЖБ, ТЖБ тапсырмаларын, қорытынды шығару жолдарын, бағалау шкаласын талқылау
|
Жас маманға ІІІ тоқсандық қорытынды шығару бойынша,жиынтық бағалау қорытындысын жасау,есеп тапсыруға бағыт-бағдар беру
|
||
8 |
сәуір |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
«Оқушылардың жеке іс қағаздарымен жұмыс жүргізу ережесімен»таныстыру
|
Сабақ жоспарын дайындау.Сабақты жүргізу барысында,өзін-өзі бағалай білуге баулу,қайталау сабақтарын маңызын түсіндіру
|
Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқыту формасы мен түрлерінің сабақ барысында қолданылуын қадағалау
|
Тәлімгер ретінде мектеп әкімшілігіне есеп тапсыру Жас маманның жеке тұлғалық қасиеттерін қалыптастыру
|
||
9 |
мамыр |
1 апта |
2 апта |
3 апта |
4 апта |
|
|
|
|
||
Жас маман бойында берілген тапсырманы дер кезінде орнындау жауапкершілігін қалыптастыру Мұғалім портфолиосындағы жетістіктер мониторингісін шығару
|
Kundelік,bilimland.kz порталдарымен жұмыс жүргізу жолдарын талқылап ,жылдық қорытынды шығаруға дайындық жүргізу
|
БЖБ,ТЖБ тапсырмаларын алып, қорытынды шығару Оқушылардың оқу үлгерімін,білім сапасын анықтау
|
Оқу бағдарламасының орындалуын саралау Журнал жүргізіп,жылдық қорытынды шығаруға көмек беру Жиынтық бағалауды жинақтау, оқу жетістіктерін критериалды бағалау үлгісін толтыруын қадағалау |
Тәлімгер күнделігі
№ қ/с |
Мерзімі |
Қаралатын мәселе |
қолы |
|
Тәлімгер Шоқпарова М.Ж
|
Жас маман- Нұрмағанбетова Т |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Тәлімгер есебі
Тәлімгер : Шоқпарова М.Ж
(Аты-жөні)
Жас маманмен жұмысы жайлы_________Нұрмағанбетова Т____________
(Аты-жөні)
2021 – 2022 оқу жылы
- Жас маман Нұрмағанбетова Тсабақтарына қатысу қорытындысы__________________
№ қ/с |
Сабаққа қатысқан мерзімі |
Сабақтың тақырыбы |
Сабақ барысында жеткен жетістіктері |
Сабақ барысында кездескен қиындықтар |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- Сыныптан тыс іс-шараларға қатысу қорытындысы________________________
№ қ/с |
Қатысу мерзімі |
Сабақ тақырыбы |
Іс- шара қорытындысы |
|
|
|
|
|
|
|
|
- Мектеп құжаттарын және ағарту жұмыстарын ұйымдастыруда берілген көмектер
Өткізілу мерзімі |
Әдістемелік көмек беру тақырыбы |
Өткізілу мерзімі |
Әдістемелік көмек беру тақырыбы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- Жас маманның жеткен жетістіктері мен кездескен қиындықтарына қысқаша шолу:
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Тәлімгер _______________________________/ ___________Шоқпарова М.Ж______
қолы Аты-жөні
Жас маман_______________________/ ___________________Нұрмағанбетова Т_________
қолы Аты-жөні
Тәлімгердің жұмыс жоспары
Тәлімгер:Шоқпарова Марал Жексенбаевна
Жас маман: Нұмағанбетова Тамилия Серикболовна
2021-2022 оқу жылы
№ қ/с |
Жоспарланған іс-шара |
Мерзімі |
Дайындалатын құжат түрі |
Тәлімгердің орындалу барысына қойған белгісі |
1.
|
-Жас маманға бекітіліп берілген сыныптарының ұзақ мерзімді жоспарын құруға көмек беру; Билимал - толтырылуын түсіндіру, қосымша сабақтардың жүргізілуімен таныстыру
|
қырқүйек |
Ұзақ мерзімді жоспар
Журнал толтыру ережесімен таныстыру |
|
2. |
- Өзін-өзі дамыту тақырыбын анықтау; - Оқу- әдістемелік,дидактикалық тапсырмалар дайындау; - Пән кабинетін жабдықтауға көмектесу -Оқушының күнделігімен және дәптерімен қалай жұмыс істеу керектігін.Дәптермен күнделікке қойылатын жалпы талаппен таныстыру |
қазан |
Оқу-әдістемелік,дидактикалық тапсырмалар тізімі Кабинет паспорты Күнделік және дәптер еүргізу ережесі |
|
3.
|
- Әдістемелік бірлестік отырысына қатысу; - Оқушыларды пән олимпиадасына және конкурстарға дайындау әдістемесімен талқылау - Интернет рессурстанынан өзіндік дамуға әдебиеттер қолдану - Біліктілік санатын көтеретін аттестация ережелерімен таныстыру |
қараша |
ӘБ хаттамасы
Әдебиеттер тізімі
Аттестация ережесі
|
|
4.
|
-Сабақтан тыс оқушылармен өткізілетін іс шаралар мәселелерін талқылау
- Пән бойынша ғылыми зерттеу жұмыстарына оқушылардың қатысуын зерделеу - І жарты жылдық жұмысын қорытындылау |
желтоқсан |
Ұсыныстар дайындау
Оқушылардың ғылыми зерттеу жұмысына қатысуы
І жарты жылдық есебі |
|
5.
|
- ӘБ отырысына қатысу - Оқу процессі барысында озық технологияларды қолдану жолдары |
қаңтар |
ӘБ хаттамасы Озық технологияларды қолдану видеосын көру |
|
6.
|
-Педагогтың портфолио жүргізу ережесі - Портфолио жүргізу құрылысымен таныстыру -Портфолио материалдарын бағалау шкаласы |
ақпан |
Портфолио |
|
7.
|
- ӘБ жиналысына қатысу(өзін-өзін дамыту жайлы есеп беру) - Оқушылармен пән бойынша сыныптан тыс іс-шаралардың өткізілуі |
наурыз |
ӘБ хаттамасы Презентация
Іс-шара жоспары
|
|
8. |
- «Сабақты зерделеу.Сабақты зерделеу түрлері»ережелері
- Педагогикалық қарым-қатынас түрлері(авторитарлы,демократилыт.б) таныстыру |
сәуір |
Ереже
Педагогикалық қарым-қатынастарға мысалдар келтіру |
|
9. |
- Атқарылған жұмыстарға жас маман есебі - Келесі оқу жылында жас маманның өзін –өзі дамытуына көмек түрін анықтау ,бағыт –бағдар беру |
мамыр |
Тәлімгердің атқарылған жұмыстарға жазған есебі және қорытындысы |
|
10. |
Мектептің тәжірибелі мамандарының сабақтарына қатысу,методикалық әдебиеттермен танысу,шығармашылық топ жұмысына қатысу,сабақ жоспарын бірлесіп жоспарлау,өзін толғандыратын сұрақтар бойынша психологтан,тәлімгерден,мектеп әкімшілігінен көмек алу |
Жыл бойы |
ІІ жарты жылдық есебі |
|
Алтайбаев негізгі орта мектебі
КЕЛІСЕМІН: БЕКІТЕМІН:
директордың орынбасары мектеп директоры
--------------------------------------------- ---------------------------------------
Мукашева Ж.Т Аманбеков Н.Ғ
«_____»_______________________ «_____»____________________
Тәлімгердің жұмыс жоспары
2021-2022 оқу жылы
Тәлімгер : Шоқпарова Марал Жексенбаевна бастауыш сынып мұғалімі
Жас маман: Нұрмағанбетова Тамилия Серикболовна