back-image
КГУ "Кызылкойская ОСШ"

Расширение сферы применения казахского языка

Комитетом языковой политики Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан реализован проект синтеза речи на казахском языке (экранный диктор) с целью расширения сферы применения казахского языка, в том числе создания необходимых условий для слабовидящих.

screenreader.tilqazyna.kz
Организации> КГУ "Кызылкойская ОСШ"

Жас маманмен жұмыс 2023-2024 оқу жылы

                           Жас маманмен жұмыс жоспары.                          

Тәлімгер-Смаилова Салтанат Қуандыққызы.

            2023-2026 оқу жылы.

 

Мақсаты:

*Педогогикалық шеберлікті арттыру және теориялық білімдерін жетілдіру.

*Сұрақтары бойынша мұғалімге практикалық көмек беру.

*Жас маманды ұжымдық ортаға бейімдеу.

*Әдістемелік көмек көрсету және жеке шығармашылық қызметін қалыптастыру.

*Өзара сабаққа қатысу арқылы сабақ беру әдісін жетілдіру.

 

Міндеттері:

*Жас маманның өзін-өзі үзбей жетілдіру қажеттілігін қалыптастыру.

*Оқушыларды білім беру мен тәрбиелеуде жаңа түр мен әдістерді қолдануын қалыптастыру.

*Нормативті-құқықтық құжаттармен таныстыру.

*Жаңа оқу жылында жас мамандардың бастапқы қажеттіліктерін анықтау және әдістемелік жұмыстың түрін  таңдау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бекітемін.

Директор                               М.К.Мустафина

 

                          «Қызылқой негізгі мектебі» КММ

                                    Жас маман тізімі.

Аты-жөні

Туған жылы

Бітірген оқу орны

Диплом номері

Мамандығы.

1

Кенесбаева

Томирис

Каиркенкызы

14.03.2000

Қарағанды «Болашақ» академиясы ЖММ

ВД00021129113

«Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі» білім Бакалавры

 

                                               Жас маманға тағайындалған тәлімгер. 

Аты-жөні

Туған жылы, айы,күні

Бітірген оқу орны

мамандығы

Біліктілік санаты,еңбек өтілі.

1

Смаилова Салтанат Қуандыққызы

28.03

1966ж

Абай атындағы КазПИ

Қазақ тілі мен әдебиетінің мұғалімі.

«Педагог-зерттеуші»-2019ж расталды.Еңбек өтілі-37 жыл.

                                            Жас маманның сапалық құрамы.

Аты-жөні

Ту

ған жылы

Ең

бек

өтілі

Бітірген оқу орны

Диплом

номері

Мамандығы.

Са

на

ты

Курстан өткен жыл

Аттестациядан өткен жыл.

марапаты

ИНН

 

Толық жасы.

 

Кенесбаева

Томирис

Каиркенкызы

14.03

2000

1

Қарағанды «Болашақ» академиясы ЖММ

ВД00021

129113

«Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі» білім Бакалавры

-

-

 

-

000314650151

23

 

       Тәлімалушы -Кенесбаева Томирис Кайыркенкызының бастауыш сынып бойынша оқу жүктемесі-16 сағат.

1-сынып

Сағат саны

Математика

4сағат

Әліппе

6 сағат

Жаратылыстану

1 сағат

Дүниетану

1 сағат

Денешынықтыру

3 сағат

Еңбекке баулу

1 сағат

        2023-2024 оқу жылы.

1.Мектеп құжаттары мен ҚР Білім Заңының орындалуын қажеттігін жас маманға түсіндіру.

2.Күнтізбе және күнделікті сабақ жоспарын электрондық журналмен жұмыс жасауға көмектесу.

3.Педтехнология түрлерімен таныстыру,оқушының жас ерекшелігін меңгере отырып,тиімді педтехнологиямен жұмыс жасауға бағыт беру.

4. Ашық сабақ,сыныптан тыс жұмыстарға бірге қатысу,сабақ талдау және сабақ өткізуге көмек көрсету.

5.Оқушынығ көру,тыңдау,ойлау,жазу қабілеттерін жетілдіру.

6.Өзіндік білім көтеру жоспарын бірлесе отырып жасау.

              2024-2025 оқу жылы.

1.Дарынды оқушыларды ғылыми жұмыстарға қалай дайындау керектігін,жоспарын жасауға көмек беру.

2.Сандық технологияны сабақ барысында тиімді пайдалану,әріптестер арасында тәжірибе бөлісу.

3.Электрондық оқулықпен жқмыс жасаудың тиімділігі. Слаид,презентация жасау,қорғау.

4.Инстограмм желісімен жұмыс жүргізу.

5.Пән бойынша дидактикалық материалдар қорын жинақтау.  Тест,көрнекілік,карточкалар.

                  2025-2026 оқу жылы.

 

1.Озық тәжірибелерді меңгере отырып мектепішілік,аудандық семинарларға қатыса отырып,іс-тәжірибесімен бөлісу.

2.Өткізілген іс-шараларды талапқа сай желіде жариялау.

3.Тәлімалушыны білімді және білікті маман ретінде санатқа өтуге дайындау.

 

 

 

 

 

 

Келісемін.                                                                                                                                    Бекітемін.

 

Оқу-ісінің орынбасары                                                                                                               Директор

--------------------Н.Т.Тусупбаева                                                                                                 ----------------- М.К.Мустафина   

                                Жас маманмен жұмыс жоспары. 2023-2026 оқу  жылы.

Жұмыс мазмұны

жауапты

Мерзімі.

1.

«Білімал» электрондық журналдың ережесі бойынша толтыру.

Тәлімгер

Үнемі.

2

Оқу барысында пайдаланатын нормативтік құжаттармен танысу.

Тәлімгер,тәлімалушы

үнемі

3

Сабақ жоспарын құру,талаптарын түсіндіру,қолдану.

тәлімгер

Үнемі.

4

Тақырыпқа байланысты оқу мақсатына сүйене отырып,сабақ мақсатын айқындауды үйрету.

Тәлімгер,бірлестік жетекшісі

Үнемі.

5

Сабаққа қатысу, талдау, мақсатын үйрету.

Тәлімгер,сабақ өткізуші мұғалім.

Жоспарлы.

6

Әр оқушының мінезін анықтау,зерттеу жүргізу.

Тәлімгер,психолог

LS зерттеу.

7

Сыныптан тыс өтетін іс-шаралардың мақсат-міндеттерін айқындаумен түсіндіру жұмыстарын жүргізу.

Тәлімгер,оқу-тәрбие жөніндегі орынбасары.

Жоспарлы.

8

Сабаққа психологиялық талдау жасау.

психолог

Әр тоқсан.

9

Ақпарат жинаумен таныстыру

Тәлімгер,тәлімалушы.

үнемі

10

Ата-аналармен жұмыс жүргізуде тиімді әдіс-тәсілдерді меңгерту

Тәлімгер,тәлімалушы

Ата-аналар жиналысы

11

Ерекше оқушылармен жұмыс.

Үштік одақ

Үнемі.

12

Дарынды,қабілетті оқушылармен жұмысты үйрету.

Үштік одақ

Жыл бойы

13

Озық тәжірибелерді насихаттау

тәлімгер

І,ІІ жж

14

Тәлімгер мен тәлімалушының кері байланыс жасауы

тәлімгер

Дүйсенбі

15

Баспамен жұмыс

Тәлімгер,тәлімалушы

Даталы күн

16

Өткізілген іс-шаралардың,білім сапасының нәтижесін диаграмма арқылы талдау.

Тәлімалушы

Әр тоқсан сайын.

 

 

 

Бекітемін

Директор                        М.К.Мустафина

                                   Тәлімгер мен тәлімалушы арасындағы отырыс жоспары.

Жұмыс тақырыбы

Мерзімі

Жауапты

1

І отырыс.

1.2023-2024 оқу жылына арналған жұмыс жоспарымен таныстыру.

2.Нормативтік құжаттармен таныстыру.

3. Тәлімгер мен тәлімалушы мұғалім арасындағы жұмыс жоспарын бекіту,таныстыру жайында.

4. Әдістемелік көмек. Дөңгелек стол. Тақырыбы «Күнделікті сабақ жоспарын, күнтізбелік сабақ жоспарын жазу тәсілі жайында».

03.09.2023

Тәлімгер.

2

ІІ отырыс

  1. І тоқсан қорытындысы, ІІ тоқсанда өтетін ашық сабақтарға әдістемелік көмек көрсету.
  2. Іскерлік ойын. Тақырыбы «Инновациялық технологиялар»

10.11

Тәлімгер,тәлімалушы.

3

ІІІ отырыс

  1. Әдістемелік күн. Семинар-практикум. Озат тәжірибе-ортақ іс. Тақырыбы «Оқушы білімін бағалай білемін бе?»

11.01

Тәлімгер,желілік қоғамдастық.

4

ІҮ отырыс

  1. Қабілетті оқушылармен жүргізілген жұмыс қорытындысы жайында.
  2. Пікірсайыс «Қазіргі мұғалім бейнесі»
  3.  Мұғалім портфолиосының жинақталуы туралы

14.03

Тәлімалушы,пән мұғалімдері

5

Ү отырыс.

  1. Мектепішілік «Жас мамандар» апталығы.
  2. Жас мұғалімдердің жүргізген жылдық жұмыстарының қорытындысы.
  3. 2024-2025 оқу жылына арналған жоспарланған жұмыстарды таныстыру жайында.
  4. Жас мұғалімдер рейтингісін шығару

 17.05

Тәлімгер,тәлімалушы

                                      Білім көтеру жоспары (жобамен үйрету).

Бағыты

Іс-әрекет

Әдебиеттер

Мерзімі.

1 Теориялық білімді жетілдіру.

1

Әдістемелік -нұсқаулық хатпен танысу.

Әдістемелік-нұсқау хат.

қыркүйек

 

2

Жаңа бағдарламаларды оқу

«Бастауыш сынып» бағдарламасы.

қыркүйек

 

3

1-сыныптарға жаңа оқулықтар,ктж құру

Бастауыш сыныптың пән бойынша оқулықтары,әдістемелік құралдар.

қыркүйек

 

4

Заң және заңнамаларды оқу

ҚР Конституциясы,Еңбек Кодексі, Неке және отбасы,»Бала құқығы»,»Сыбайлас жемқорлық», «Педогог мәртебесі»

қазан

 

5

Пәндік әдістемелік журналдарды оқу

«Ізденіс»,»Бастауыш сынып анықтамалығы», «Тәрбие жұмысы» журналы.

Үнемі

 

6.

Оқытудың педагогикалық технологиясы

 

Үздіксіз

2.Тәжірибе тарату

7

Білім көтеру курсынан өту,семинарға қатысу.

Аудандық,қалалық семинарға қатысу

Жоспар бойынша

 

8

АКТ-мен жұмыс

Баяндама әзірлеу

Жыл бойы

3.Жаңашыл іс-тәжірибемен танысу

9

Интерактивті ьақтамен жұмыс істеуді оқып,үйрену.

Active Studioбағдарламасын меңгеру

Жыл бойы

 

10

Озық ұстаздармен тәжірибе алмасу

Ашық сабақтарға қатысу

Жыл бойы

 

11

Семинарға қатысу,практикада қолдану

«Кенгру»,»Зерде», интеллектуалдық олимпиадаға қатысу.

Жыл бойы

4.Мектепішілік іс-шаралар

12

Сыныптан тыс жұмыстар

Апталық,онкүндік,мектепішілік іс-шараларға қатысу.

Жыл бойы

 

13

Тәлімгердің,мұғалімдердің сабағына қатысу

Ашық сабақтар мен сыныптан тыс жұмыстарға қатысу.

Жыл бойы

 

 

 

 

 

                                         Хаттама №1

Қатысқаны - 2                                            күні-03.09.

 

                                 Күн тіртібінде:

1.2023-2024 оқу жылына арналған жұмыс жоспарымен таныстыру.

2.Нормативтік құжаттармен таныстыру.

3.Тәлімгер мен тәлімалушы арасындағы жұмыс жоспарымен таныстыру,бекіту.

4. Әдістемелік көмек. Дөңгелек стол. Тақырыбы «Күнделікті сабақ жоспарын,күнтізбелік сабақ жоспарын жазу тәсілі жайында»

                                          Тыңдалды.

     1.Бірінші,екінші,үшінші мәселе жөнінде тәлімгер тәлімалушыны бекітілген жылдық жұмыс жоспарымен тасытырып өтті.

    4.Тәлімгер тәлімалушымен бірлесе отырып әдістемелік көмек  «Күнделікті сабақ жоспарын, күнтізбелік сабақ жоспарын жазу тәсілі» , »Білімал»  электронды журналының жүргізілуіне нұсқау, жас маманның лауазымдық міндеті, сабаққа дайындалар алдындағы берілетін  кеңестер, дәрісханаға қойылатын талаптармен таныстыру, сабаққа қатысты  www.pedsovet.kz.      http ://cdo.kz/ htt: //ustsz.kzсайттарға тіркелуді,ғылыми басылымдарға мақала жолдау талаптарымен таныстыру жайында сұхбаттасты.(Әр атқарылатын жұмыстың мәтіні папкаға салынған).

 

                                  Шешім.

1.Нормативтік құжаттармен жұмыс жасауды қалыптастыру.

2.»Жас маманмен» атқарылатын жылдық жұмыс жоспарының орындалысын тәлімгер қадағалап отырсын.

                        

 

 

 

 

 

 

 

              Хаттама №2

Қатысқаны -5                      күні    10.11

 

                                   Күн тәртібінде:

     1.І тоқсан қорытындысы, ІІ оқу тоқсанында өтетін ашық сабақтарға әдістемелік көмек көрсету.

      2.Іскерлік ойын. Тақырыбы. «Инновациялық технологиялар».

 

                                      Тыңдалды.

     Тәлімалушы -Томирис. І тоқсан қорытындысы бойынша SMART анализ жасап, сабақ процесінде кездескен  қиыншылықтарға тоқталып кетті.

  1.Оқушылардың сауаттылығын қалыптастыруда қиындық туындады. Естуі бойынша жазады,бас әріппен үлкен әріпті жазуда баспа әріппен жазу қайталана берді. Ата-анамен бірлесе отырып, жазу коллиграфиясымен жұмыс жасадық.

     2. Әліппедегі мәтінді оқу кезінде сөздерді толық аяқтамау, асығыс оқу, сөз қоса салу оқушы тарапынан көп кездесті. Үйде орыс тілінде сөйлеп дағдыланған-Мұрагермен қосымша диалог,сұрақ-жауап әдісін үзіліс кезінде,аптасына екі мезгіл сабақтан тыс жұмыс жүргізудің арқасында оқушы тез нәтиже көрсете бастады. Сізбен бірге өткізген LS іс-әрекеттегі зерттеу мені өте қызықтырды және сабақ процесіде жүйелене бастады. Әріптестердің ашық сабақтарына, тәрбие іс-шараларына қатыса отырып, мол тәжірибе жинақтап келемін.

     3. Ата-аналар мен әріптестерімен тез тіл табыстым,үнемі кері байланыстамын.  

 

      Тәлімгер-С.Қ.Смаилова тәлімалушы-Томирис, мектептегі жас маман тәжірибесінен өткен әріптестерімен «Инновациялық технологиялар» тақырыбында іскерлік ойындар өткізді. Бір-бірімен тәжірибелерін бөлісті, кез келген сәтте шешімді қалай жасау керек және кімнен көмек,ой бөлісуге болатын ойландыру сұрақтарына әркім өзінің өң бойынан өткен қызықты,қиын шақтарымен ашық пікірталасты.

     Бұдан кейін оқушыны тез ынталандыратын,кері байланыс жасайтын тиімді технологиялар жөнінде слаид көрсетіліп, тәлімалушыға дайын көрнекіліктерін сыйлыққа ұсынды.

 

                                Шешім.

   1. Тәлімгер тәлімалушымен бірге ІІ тоқсанда өтетін тақырыпты әлі де нақтылап, ортақ шешімге келу.

   2. «Инновациялық технологияларды» сабақ процесінде тиімді қолдануды жүйелеу.

                                Хаттама №3

 

Қатысқаны - 4                        күні -11.01

 

                       Күн тәртібінде:

      1.Әдістемелік күн. Семинар -практикум. Озат тәжірибе ортақ іс. Тақырыбы «Оқушы білімін дұрыс бағалай білемін бе?

                           Тыңдалды.

     Тәлімгер тәлімалушымен бірге әдістемелік күнді семинар-практикум түрінде өткізді. Қатысушы, бағалаушы топ Томиристің сабақ өту процесінде LS-іс әрекеттегі зерттеуге қатысып отырған оқу-ісінің орынбасары-Н.Т.Тусупбекова, бастауыш бірлестік жетекшісі «Оқушы білімін дұрыс бағалай білемін бе?» тақырыбында жасалған стенд,көрсеткіштерге, мұғалімнің өсу динамикасына баса назар аударып,өз ойларымен бөлісті.

       Н.Т.Тусупбекова. Томирис- ізденгіш,білмегенің тәлімгерінен,әріптестерінен сұрап жатады. Ертеңгі сабақтың көрнекіліктерін іліп,дайындап кететініне ризамын. Оқушы да ата-ана да ұстаздарын құрметтейді. Сандық технологияны игере білген.

        Г.Аймуханбетова- сабақ жоспарын күнде бекіттіреді,бұл иұғалімнің толық дайындықпен келетінін көрсетеді. Сабақтан тыс уақытта оқушылардың дұрыс сөйлеуіне ауызша,жазбаша да тыңғылықты үйретуі Томиристің өз мамандығын жақсы көретінінің дәлелі.

       Тәлімгер тәлімалушыға ерінбеу керектігін, баға-мұғалімнің қаруы. Кейде баға құралын-мақсат,көзбояушылық,адасушылық тәрізді көзқарастармен ауыстырып алмау керек. Баға-бұл тек мұғалімнің оқушы еңбегі туралы ғана ойы емес,сонымен бірге күнделікті оқушыны бағалап отыратын көрсеткіш.

Мұғалім нені бағалап отырғанына мән беруі керек. Оқушының қабілетін бе,әлде дарын мен мүмкіндікті ме,әлде оқушының жұмыс нәтижесін бе? осылардың ара жігін айыра білу үшін тәлімалушымен оқу жылының басынан бастап жұмыс жасап келеміз. Баланың көңід-күйі мұғалімнің мадақтау сөздерінің әсері өте көп. Томирис көбінесе «Жарайсың»,»Өте жақсы», »Тамаша»,»Маған сенің жауабын ұнады»,»Мен қуаныштымын» деген сөздерді ауызша немесе смаилинг арқылы жүзеге асырады. 

                                           

                                     Шешім.

  1. Тәлімгер мен тәлімалушы арасында «Оқушы білімін дұрыс бағалау» бойынша күнделікті кері байланысты тағы да тереңдетіп жүргізу.

 

 

 

 

                                 Хаттама №4

 

Қатысқаны -3                        күні -14.03.

 

                           Күн тәртібінде:

 

  1. Қабілетті оқушылармен жүргізілген жұмыстар қорытындысы жайында.
  2. Пікірсайыс «Қазіргі мұғалім бейнесі»
  3. Мұғалім партфолиосының жинақталуы туралы.

                                       Тыңдалды.

  1.       Тәлімалушы-Томирис қабілетті оқушылармен жүргізілген жұмыстардың қорытындысына тоқталып кетті.

          1.Оқушылар фунционалдық сауаттылыққа мән бере бастады. Қатесіз жазу, қатесіз оқуды қалыптастырдық. Марат Аяла ғана өте баяу,дауысы да жәй.

         2. Мектепішілік іс-шараларға,тәрбие сағаттарында өте белсенділікпен қатысамыз. Үзіліс арасында қазақтың ұлттық тағамы- Бауырсақ туралы өздерінің түсініктерін көркемдеп жеткізе білді.Үнемі тәлімгер мен ата-анамен бірлесіп,нәтижеге бағыттаймыз.

       3. Көрнекілікті қолдануда оқушылар бейнелеу сабақтарында өздері смаилингтерді салып,қиып, тақтаға іледі,кейде сабаө барысында бір-бірлеріне сыйлайды. 

      4.Аудандық іс-шара «Көркем жазу» сайысына қатысып, Мұрагер ІІ орын, Асылхан ІІІ жүлделі орынға ие болды.

      5. Оқушыны еңбекке баулуда біздің сынып құстарға арнап жасаған ұяшықтары І орынға ие болды.

     6.Оқушылар бір-бірімен тату.сабақтан себепсіз қалмауға тырысамыз.

 

ІІ Пікірсайыс «Қазіргі мұғалім бейнесі». Мектептегі тәлімгерлер мен тәлімалушылар арасындағы байланыс» бейне сюжетін көре отырып,өз пікірлерін ортаға салды. Мұғалім мен ата-ана арасындағы ынтымақтастық-нәтижелі білім негізіне апаратын жол. Баланың дамуына,жеке тұлға болып қалыптасуына,ата-ананың психологиялық көзқарасы, жауапкершілігін, қолдауының атқаратын ролі басым. Пікірсайыс қызықты,ұсыныс айтумен жалғасын тапты.

  1.       ІІІ. Тәлімгер тәлімалушыға мұғалім партфолиосының құрылымы туралы түсінік беріп,тоқталып өтті. (Призентация, түсінік хат)

 

                                                 Шешім.

1.Мектепішілік, аудандық байқауларға қатысуды жауапкершілікпен орындау.

2.Мұғалім партфолиасын үнемі толықтырып отыру.

 

 

 

 

                              Хаттама №ІҮ

 

Қатысқаны-  5                күні-17.05

 

                              Күн тәртібінде:

1.Мектепішілік «Жас мамандар» апталығына қатысу.

2.Жас маманмен жүргізілген жұмыстың қорытындысы.

3. 2024-2025 оқу жылына арналған жоспарланған жұмыстарды таныстыру.

4.Жас маманмен  атқарған жұмыстың рейтінгісін шығару.

 

                                              Тыңдалды.

 

    1.Мектепішілік «Жас мамандар» апталығына қатысу үшін тәлімалушы-Томирис сыныптан тыс іс-шара «Үштік одақ» ата-ана,ұстаз,оқушы қатысуымен бірлескен жұмысты жоспарлауда. Мақсаты жас маманның ата-аналармен ынтымақтастықта қалай жұмыс жүргізе алатынын көрсету.

     2.Жас маманмен жүргізілген жұмыстың қорытындысы бастауыш сынып бірлестігінде талқыланып,слаид түрінде көрсетілді.

     3.Тәлімгер тәлімалушыға 3 жылғы «Жас маман» жоспарының екінші жыл,2024-2025 оқу жылында атқарылатын жұмыстармен таныстырды.

     4. Оқу-ісінің орынбасары-Назым Тусупбаева жас маманмен тәлімгер арасында атқарылған жұмыс қорытындысын директор жаңындағы кеңесте сараптай отырып,бағалап кетті.  

 

                                      Шешім.

1.Тәлімгер мен тәлімалушы арасындағы жоспарлы жұмыс уақытылы,нақты өтілуде келесі жылда да бағалау көрсеткішін жоғарлату көзделсін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             Анықтама.

    «Педогогикалық технологиялармен жұмыс».

Мақсаты.Оқу-тәрбие саласында тәлімалушының педагогикалық білімімен қоса педагогикалық технологиялармен жұмысты жетілдіру.

 Тәлімгердің тәлімалушының сабағына қатысу сәті.

 Тәлімгердің тәлімалушы және әріптестерге арнап өткізген «Мектеп пен отбасы ынтымақтастығы -нәтижелі білім негізі» тренингісінен үзінді.

 

 

    Тәлімгер мен тәлімалушының сабақ барысында қолдануға болатын әдіс-тәсілдерді және көрнекіліктермен жұмыс жасау туралы сұхбаттасы сәті.

                             Анықтама.

      «Әдістемелік басылыммен,сандық технологиямен жұмыс».

Мақсаты.Тәлімалушының шығармашылық қабілетін дамыту, әр атқарылған жұмыстың нәтижеге бағытталуын негіздеу.

 

    Тәлімалушының жоспарлы түрде жүргізіп жатқан іс-шаралары. Келесі атқарылатын іс-шараны бастауыш сыныптың мұғалімдерімен бірлесе отырып жоспарлау сәтінен көрініс.

 

 

 

                             Анықтама.

     «Мектепішілік,аудандық,облыстық,республикалық іс-шараларға қатысу».

Мақсаты.Іздену,зерттеу,шығармашылыққа бағыттау.Ата-анамен бірлесу.

    

 

                                   Анықтама.

        « Үштік одақ: Ұстаз,ата-ана,оқушы арасындағы жұмыс»

Мақсаты. Тыңдалым,айтылым,жазылым дағдысын педогогикалық тұрғысынан жетілдіру.

         

  Оқушы мен Ұстаз арасындағы татулық. Аудандық «Көркем жазу» байқауынан жүлделі оралған сәті.

                    

                                      Анықтама.

     «Тәлімгер мен тәлімалушы арасындағы кері байланыс».

Мақсаты.Жоспарлы мақсаттың нәтижесін бағалау,қорытынды шығару,қайта

жоспарлау.

  

         

 

Бірлескен жұмыстың нәтижелі көрінісі. Оқушылар толықтай оқи алады,сауатты жаза алады. Ата-ана қолдауы жоғары бағаланды.              

     

     

    Оқушылардың ізденісі,бір-бірімен татулығы,ұстазымен бірлесе отырып ойларын еркін  жеткізе алады.

   

 Үзіліс арасында қазақтың ұлттық тағамы-Бауырсақ туралы өздерінің түсініктерін айтып,қорғауда.

     Табиғатты қорғау,тазалықты сақтауды тәлімалушымен бірге сабақтан тыс уақытта жүзеге асырдық.

Тәлімгер мен тәлімалушы арасында үнемі бір-бірлерінің сабақтарына қатыса отырып,кері байланыс жүрді.

  Жыл соңында қиындықты,қорқынышты қалай жеңгеніміз туралы бірлестіктер арасында ойын жүргіздік.

 

 

Новости